Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Polscy kierowcy coraz częściej stawiają na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Wybierają więc opony zimowe, które pozwalają im uporać się z nawet najbardziej ekstremalnymi warunkami na drogach. 

Jakie opony zimowe wybrać?

Jak podają eksperci, to właśnie opony zimowe Dębica są najczęściej i najchętniej wybieranym ogumieniem do samochodów. Co ważne, zakłada je około pięćdziesięciu procent kierowców w Polsce! Te dane doskonale więc pokazują, jak dużą popularnością cieszą się opony dębickie. 

Obecnie są one produkowane na rynek nie tylko polski, ale również europejski. Mają one za zadanie gwarantować optymalne osiągi w ekstremalnych warunkach zimowych na tym kontynencie. Nad ich konstrukcją nieustannie pracują najlepsi specjaliści, którzy dostosowują ją do między innymi opadów śniegu, gołoledzi, błota, a nawet czarnej nawierzchni. Niezależnie od tego, mają one podziałkę klocków rzeźby bieżnika opon, która gwarantuje niski poziom hałasu oraz niewielkie wibracje, bez względu na drogę. Zimowe opony z Dębicy charakteryzują się również wysoką jakością wykonania oraz niezwykłą trwałością, w związku z czym można je stosować przez kilka sezonów.

Oferta marki Dębica dotycząca ogumienia zimowego jest bardzo szeroka. Wśród nich znajdują się jednak takie modele, jak między innymi:

– DĘBICA FRIGO;

– DĘBICA FRIGO DIRECTIONAL (opony kierunkowe);

– DĘBICA QUARTET FRIGO (opony przeznaczone do vanów). 

Opony ukierunkowane wyróżniają się specjalnym układem rowków pomiędzy klockami bieżnika. Ten więc gwarantuje optymalne odprowadzanie wody.

Co wyróżnia opony zimowe?

Opony zimowe to przede wszystkim bezpieczeństwo i odpowiedni komfort jazdy. Mają one za zadanie uzyskiwać jak najlepsze osiągi oraz zapewniać odpowiednie warunki w trakcie okresu jesienno-zimowego. Co ważne, są przystosowane nie tylko do jazdy na śniegu i lodzie, ale także na nawierzchniach czarnych i w ujemnych temperaturach.

Z całą pewnością na uwagę zasługuje fakt, że ogumienie tego typu jest bardziej odporne na zjawisko aquaplaninu, to jest poślizgu na cienkiej warstwie wody, w który mogą wejść koła od auta). Oprócz tego, specjalna mieszanka bieżnikowa zachowuje swoją elastyczność w niskich temperaturach, co wpływa na zarówno doskonałą przyczepność, jak i lepsze kierowanie, hamowanie oraz przyspieszanie. 

Specjalna rzeźba bieżnika z dużymi blokami w strefie barkowej oraz dużą ilością ukształtowanych nacięć lamelkowych gwarantuje idealną niemal przyczepność na śniegu, lodzie oraz na suchym asfalcie. 

Należy podkreślić, że zmiana opon letnich na zimowe jest szczególnie ważna, gdy w samochodzie stosowano opony typu „high performance”. Ich guma w temperaturze poniżej 10 stopni twardnieje i przypomina zachowaniem plastik. 

Kilkadziesiąt lat historii…

Firma Oponiarska Dębica powstała w 1937 roku w – jak sama nazwa wskazuje – Dębicy, czyli miasteczku na Podkarpaciu. Od 1995 roku marka wchodzi również w skład koncernu Goodyear. Ogumienie, które produkuje dębicka fabryka trafia do takich krajów jak między innymi Niemcy, Francja, Turcja, Wielka Brytania oraz Słowenia.