Opona idealna podczas każdej pogody

Opony Nokian Weatherproof to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort jazdy przez okrągły rok. Wielu kierowców decyduje się na zakup, właśnie takich opon, ponieważ jazda z takimi oponami jest naprawdę bardziej przyjemna.

Doskonałe opony

Produkty Nokian Weatherproof przeznaczone są szczególnie dla osób, które oczekują bezpieczeństwa na śniegu i błocie pośniegowym, a jednocześnie przyjemnej i niewymagającej wysiłku jazdy podczas lata. Ogromną zaletą tych produktów jest fakt, że aktualnie można dostać je w bardzo atrakcyjnych cenach – co z całą pewnością spodoba się wielu kierowcom. Polecane są one szczególnie na trasach, które znajdują się w Europie Środkowej. Występują one najczęściej w rozmiarach przystosowanych do współczesnych samochodów osobowych, SUV-ów i samochodów, takich jak na przykład – van. Praktycznie na wszystkich oponach, można zauważyć symbol śnieżynki – 3PMSF, dzięki któremu kierowca dowie się, że opona jest przystosowana do jazdy w okresie zimowym oraz, że jest oficjalnie zatwierdzona do użytku zimowego.

Opony na zimę oraz lato

Kierowcy mają wiele opcji, jeżeli chodzi o wybór rozmiarów do samochodów osobowych. Mogą, między innymi zdecydować się na opony, które obejmują takie rozmiary, jak – od 13 do 18 cali. Oferta, która przeznaczona jest do ciężkich samochodów transportowych obejmuje rozmiary od 16 do 18 cali. Jeżeli zaś chodzi o indeksy, które oznaczają prędkość, to można wybrać spośród takich, jak na przykład – T, H czy V. Opona Nokian Weatherproof C występuje w różnych rozmiarach i z różnym bieżnikiem, który jest przeznaczony dla większych pojazdów. Opony Nokian Weatherproof trafiły do sprzedaży jesienią w 2015 roku – od tamtego czasu cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Wiele osób twierdzi, że Nokian Weatherproof to uniwersalna opona zimowa, która charakteryzuje się doskonałą przyczepnością – to prawda i zostało to potwierdzone przez specjalne testy. Sprawdzono to na szybkich torach, które znajdują się zarówno w Niemczech, jak i Hiszpanii. Opony te są o wiele bezpieczniejsze niż standardowe opony całoroczne.

Idealna opona do samochodu

Każdy centymetr agresywnej rzeźby bieżnika wysokowydajnej opony spełnia indywidualne funkcje, które pozytywnie wpływają na cały komfort jazdy. Stromą geometrię powierzchni części środkowej poddano starannej optymalizacji, dzięki której można było stwierdzić, że opony cechują się idealną przyczepnością zarówno na mokrych terenach, jak i bardzo zaśnieżonych ulicach. Twarde lamele, a także stopniowane klocki bieżnika zdecydowanie są w stanie zwiększyć  przyczepność krawędzi. Natomiast jeżeli chodzi o elementy klinowe, które znajdują się między klockami środka opony to trzeba przyznać, że pozytywnie wpływają na uczucie precyzyjnego prowadzenia każdego pojazdu. Polerowane rowki opony są w stanie przyspieszyć odprowadzanie wody.

Opony Nokian Weatherproof to idealne produkty, które można stosować przez cały rok. Cechują się one ogromną funkcjonalnością oraz przyjemnym designem, który sprawi, że auto będzie prezentowało się doskonale.